جستجو کردن سیاسی فعالیت انتخابات اصلاح طلب

جستجو کردن: سیاسی فعالیت انتخابات اصلاح طلب کشورهای پیشرفته اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی آینده نامعلوم عمره ، پرونده حج ٩٦ بسته شد

با بازگشت آخرین گروه از زائران ایرانی به کشور، پرونده حج سال ٩٦ بسته شد، درحالیکه پرونده تعیین هویت ١١ شهید مجهول‌الهویه در فاجعه دو سال قبل منا، هنوز باز است.&

آینده نامعلوم عمره ، پرونده حج ٩٦ بسته شد

پرونده حج ٩٦ بسته شد/ آینده نامعلوم عمره

عبارات مهم : آخرین

با بازگشت آخرین گروه از زائران ایرانی به کشور، پرونده حج سال ٩٦ بسته شد، درحالیکه پرونده تعیین هویت ١١ شهید مجهول الهویه در فاجعه دو سال قبل منا، هنوز باز هست.

به گزارش ایسنا، بامداد روز سه شنبه (چهارم مهرماه) حدود ٣٨٠ نفر از آخرین حجاج ایرانی با ١٠ پرواز هواپیمایی کشورمان از فرودگاه مدینه منوره به کشور بازگشتند تا حج ایرانی ها بعد از ۵۸ روز به آخر برسد.

آینده نامعلوم عمره ، پرونده حج ٩٦ بسته شد

‎پروازهای برگشت کاروان های مدینه قبل از فرودگاه جده ١٤ شهریورماه شروع شد و تا ۲۸ شهریور ماه ادامه داشت. همچنین پروازهای کاروان های مدینه بعد از ۱۷ شهریور ماه شروع شد که بامداد سه شنبه چهارم مهرماه به آخر رسید و عربستان از حجاج ایرانی خالی شد.

عملیات حج بعد از یک سال توقف امسال درحالی با حضور بیش از ٨٦ هزار و ٢٠٠ زائر ایرانی انجام شد که قرار بود موفقیت آن، پیش درآمدی بر عمره باشد که از سال ٩٤ تا کنون کشور عزیزمان ایران آن را به حالت تعلیق درآورده هست. رییس شرکت حج و زیارت در آخرین اظهارنظر خود راجع به عمره تاکید کرده بود، برقراری دوباره عمره جهت ایرانی ها با توجه به قطع روابط سیاسی و دیپلماتیک به الزامات و اجرای تعهداتی از سوی عربستان نیاز دارد.

با بازگشت آخرین گروه از زائران ایرانی به کشور، پرونده حج سال ٩٦ بسته شد، درحالیکه پرونده تعیین هویت ١١ شهید مجهول‌الهویه در فاجعه دو سال قبل منا، هنوز باز است.&

بیشتر از دو سال است که سفارتخانه های کشور عزیزمان ایران و عربستان تعطیل شده است هست. در حج امسال نیز حضور نمایندگان کنسولی وزارت خارجه با توجه به تعهدات عربستان در مذاکرات حج، به صورت موقتی بود. آنچنان که حمید محمدی _ رییس شرکت حج و زیارت _ گفته، نبودِ روابط دیپلماتیک و کنسولی دو کشور، از جمله سنگ های پیش روی عمره است.

همزمان با پریایی حج، قرار بود وظیفه ١١ شهید مجهول الهویه کشور عزیزمان ایران در فاجعه منا نیز مشخص شود که هنوز نتیجه آن اعلام نشده هست. شرکت حج و زیارت پیشتر اعلام کرده بود که از محل دفن این زائران اطلاع دارد، درحالیکه هویت آنها هنوز نامشخص است و با سفر تعدادی از خانواده های این شهدا و انجام آزمایش DNA این معما هم بزودی حل خواهد شد.

او گفته بود: قرار است وزارت حج عربستان نتیجه این آزمایش ها را از طریق نمایندگان شرکت حج که همچنان در عربستان به سر می برند به کشور عزیزمان ایران اعلام کند.

واژه های کلیدی: آخرین | ایران | مدینه | پرونده | ایرانی | عربستان | حج و زیارت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs